wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane ekspresowo się psują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od odpowiedniego i dokładnego przygotowania towaru na płot, bo od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do osłony oraz ozdoby sztachet z drewna istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanieść następne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten odmiana płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji tym samym służą swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz